ČSOB

Jednou z největších bank na našem trhu je také ČSOB. Ta nabízí širokou škálu bankovních produktů, kde samozřejmě nechybí ani to hlavní, a to bankovní účty. Pokud se zaměříme na nabídku určenou fyzickým osobám, je to především účet označený jako Konto, ze kterého vycházejí možnosti jako Aktivní konto, nebo Plus konto. První možnost je určena hlavně těm, kteří účet využívají minimálně, chtějí pouze základ služeb a pouze několik výhod. V takovém případě nabídne tato možnost nonstop přístup k penězům, bezkontaktní platební kartu Debit MasterCard, stejně jako možnost bezplatných příchozích tuzemských plateb, či 2 platby odchozí. Dále to jsou 2 bezplatné výběr z tuzemských bankomatů, a to také zdarma.

Co nabídnou lepší verze?

Ty jsou určeny především těm, kteří chtějí účet využívat aktivněji, a to s ohledem na správu a přístup, tak s ohledem na případné notifikace, možnost získat více karet, ale i více odchozích plateb zdarma.  Špičkou je v tomto směru konto Plus, které nabídne řadu věcí skutečně neomezeně.

Jaké jsou poplatky s účtem spojené?

Pokud budeme charakterizovat základní účet, a to Konto, který je určen pro většinu lidí v naší zemi, potom je třeba počítat s měsíčním poplatkem ve výši 55 Kč, stejně jako třeba s tím, že poštovní výpis stojí 20 Kč. Co je však zdarma, to jsou služby výše uvedené, stejně jako je zdarma i samotné založení daného účtu, stejně jako vydání platební karty, nebo její využívání v rámci placení v obchodech, popřípadě na internetu.

Jsou s účtem spojeny úrokové sazby?

Ty s účtem spojeny nejsou, jelikož dané Konto slouží výhradně pro správu financí a nikoliv ke zhodnocování vašich peněz. K tomuto nabídne ČSOB několik jiných produktů. Co je však třeba nutné ještě dodat, to je fakt, že v rámci účtu získáte možnost přístupu k financím nejenom prostřednictvím internetového bankovnictví, ale i prostřednictvím bankovnictví telefonního, stejně jako bankovnictví mobilního. Dále je možné využít i povoleného přečerpání účtu, tedy takzvaný kontokorent. Zde je však třeba počítat s úrokem.

Cena
55 Kč / měsíc
Pobočky
Internetbanking ano
Poboček 280
Jednorázový příkaz 2x zdarma, pak 3 Kč
Výběr z bankomatu 2x zdarma, pak 6 Kč
Převod v rámci banky 2x zdarma, pak 3 Kč
Poplatky
Úrok na účtu 0%
Platební karta MasterCard
Vedení účtu 55 Kč
Pravidelné platby 2x zdarma, pak 6 Kč
Výběr z bank. v cizině 100 Kč

TOPlist
TOPlist